Serinin ikinci filmi Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald ile Profesör McGonagall hikayeye dahil olacak. Peki bu durumda bir yanlışlık yok mu?

Öncelikle Fantastic Beasts serisinin zaman aralığına bakalım. Fantastic Beasts 1 filmi 1926 yılında geçiyordu. Beş filmden oluşan bu serinin de 1945 yılında sona ereceğini biliyoruz. Neden 1945? Grindelwald ve Dumbledore arasındaki savaş 1945 yılında yaşanıyordu. Yani her filmde birkaç yıl atlaya atlaya 1945’e kadar geleceğiz. Aynı zamanda Fantastic Beast 2 tanıtımları sırasında Newt’un kitabının yayınlandığını da öğrendik. Newt kitabını 1927 yılında yayınlamıştı. Tüm bunları düşününce ikinci filmin 1920’lerin sonunda çok büyük ihtimalle 1927-1930 aralığında geçtiğini söyleyebiliriz.

Peki tüm bunların McGonagall ile alakası ne?

Minevra McGonagall 4 Ekim 1935 yılında doğdu. Yani filmin geçtiği yıllarda kendisi daha ortalarda yok. Eğer filmin yılı hakkında yanılıyor bile olsak, McGonagall, Dumbledore ve Grindelwald’ın savaşı sırasında sadece 10 yaşındaydı. Yani yetişkin bir McGonagall’ın bu film serisinde olma ihtimali yok. Bu da ciddi bir sorun ortaya çıkarıyor.

Bu durumun nasıl düzeltileceğini bilmiyoruz ancak zamanda ciddi bir kayma yarattığı kesin. Ya Minevra McGonagall bu filmde beklediğimiz şekilde olmayacak ya da Harry Potter evrenindeki asıl bilgilerde değişimler yaşanacak. McGonagall’ın doğumu gibi.