Marvel hayranları Fantastic Four ekibinin de Avengers’ın dünyasına dahil olmasını istiyor. Bunun mümkün olabilmesi için yeni bir teori geliştirildi.

Bildiğiniz gibi Fantastic Four ve X-Men karakterlerinin yayın hakları 20th Century Fox’a ait. Fakat Marvel stüdyolarını satın alan Disney yakında 20th Century Fox’un da sahibi olacak. Kısacası tüm bu karakterler yakında Marvel’a geri dönüyor. Peki Fantastic Four çoktan varolan evrene nasıl dahil edilebilir? Reddit kullanıcısı ElectricalFinish’in teorisi Marvel’a bir çıkış yolu sunuyor.

Bakmadan Geçme: Sebastian Stan’in Büyük Avengers 4 Şüphesi

Onun teorisine göre yeni Fantastic Four quantum evreni sayesinde yaratılabilir. Bunun için Reed Richards ve ekibinin uzay yerine quantum dünyasına yol alması gerekiyor. Görevleri sırasında gemileri sıkıntı yaşar ve bir patlama yaşanırsa kahramanlarımız çizgi romanlarda gördüğümüz yeteneklerine farklı bir şekilde kavuşabilir.

Açıkçası Marvel bu yöntemi kullanır mı, bilemiyoruz. Fakat kulağa mantıksız bir teori gibi de gelmiyor. Elbette tüm bunların olabilmesi için önce Disney’in 20th Century Fox’u satın alma sürecinin tamamlanması gerekiyor.