Avengers Endgame filminin vizyona girmesine kısa bir süre kala, asıl kimliklerini bir kenara koyup tamamen yeni bir şekilde karşımıza gelen Avengers üyelerini ele aldık.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’de Hawkeye Ronin’e dönüşmüş bir şekilde karşımıza gelecek. Infinity War’da da Captain America’yı Nomad olarak izledik. Peki başka hangi Avengers üyeleri kimlik değişimine gitti?

Avengers üyeleri

1. Hank Pym

Sanırım en çok farklı isimle karşımıza gelen kişi Hank Pym. Kendisini Ant-Man, Giant-Man, Goliath, Yellow Jacket, Hank Pym (kendi ismini kullanarak) ve hatta Wasp olarak bile gördük.

Avengers üyeleri

2. Clint Barton

Clint Barton’u hepimiz Hawkeye olarak tanıyoruz. Ama kendisi çok uzun yıllar önce Kree-Skrull Savaşı sırasında Goliath olarak gördük. Aynı zamanda Ronin kimliğine de büründü.

Okumadan Geçme: Marvel’ın Yeni Valkyrie’si Ortaya Çıktı

Avengers üyeleri

3. Steve Rogers

Her ne kadar Steve Rogers Captain America ile özdeşleşip bir simge halini alsa da farklı kimliklere de büründü. En çok duyduğumuz da tartışmasız Nomad oldu. Bir de siyah kostüm giyip The Captain adıyla geçirdiği dönemi var.

Avengers üyeleri

4. Carol Danvers

Birden fazla isimle karşımıza gelen kahramanlardan biri de Carol Danvers. Kendisini uzun süre Ms. Marvel adıyla okuduk, tanıdık. Daha sonra Binary oldu. Bir dönem Warbird adıyla karşımıza geldi. Şimdi de Captain Marvel olarak maceralarına devam ediyor.

Avengers üyeleri

5. Monica Rambeau

Monica Rambeau da Marvel çizgi romanlarında birden fazla isimle karşımıza çıkan kişilerden. Captain Marvel oldu, hatta Avengers’ın lideri bile oldu. Daha sonra bir dönem sadece kendi adını kullandı. Rambeau aynı zamanda Photon, Pulsar ve Spectrum adlarıyla da çizgi romanlarda yer aldı.

Avengers üyeleri

6. Jessica Jones

New Avengers üyesi olarak bu listeye giren Jessica Jones genel olarak kendi adıyla tanınıyor. Ama kendisini Jewel, Knightress and Power Woman isimleriyle gördük.