Elinizde telsizle Wyoming Ormanları’ndaki yangınları izlerken size hayatı sorgulatan Firewatch için yeni tanıtıcı videolar yayımlandı.

Düşünün ki, gerçekten böyle bir işiniz var. Uçsuz bucaksız ormanların ortasında, dış dünyayla bağlantınız olan elinizdeki ufak bir telsiz dışında hiçbir şey olmadan yangın tehlikesine karşı etrafı gözetliyorsunuz. Yüksek bir noktaya geçmişsiniz ve tam anlamıyla yalnızsınız. Bu tarz bir yaşam bir yandan kulağa çok cazip gelirken diğer açıdan da bir o kadar korkutucu bir fikir gibi gözüküyor.

5 gün sonra resmi olarak satışa sunulacak Firewatch işte tam bunu konu alıyor. Oyunda, Henry adındaki bir karakteri canlandıracağız. Kendi kontrolsüz yaşamından vazgeçen ve Wyoming’in vahşi doğasında yangın tehlikesine karşı gözetleyicilik yapan bir karakter Henry. Yüksek bir yere geçmiş ve gerek duman gerekse de yangınları gözleyerek doğayı korumaya çalışıyor. Tüm bu süreç dışında, sizinle temas kuran tek insan, müdürünüz Delilah.

Ormanı gözetlediğiniz ufak tepeden bakarken, garip bir şeyler fark ettiğinizde doğanın kalbine dalacaksınız. Etrafı keşfedecek, belki de anlamlandıramadığınız olaylara tanık olacaksınız. Doğal yaşamla olan etkileşiminiz belki de size hayatı sorgulatacak ve farklı kararlar almaya başlayacaksınız. Belki de korumak için geldiğiniz bu ortamı, yok etmeye kadar vereceksiniz.

Oyunun yapımcı firması olan Campo Santo belki de biraz ilgiyi arttırmak için 9 Şubat’ta satışa sunulacak oyunlarının 4 adet yeni videosunu yayımladı.