Hepimizin çok iyi bildiği gibi Flash hız gücüne (Speed Force) erişimi sayesinde bu kadar hızlı. Peki bu hız gücünün ötesinde bir şey var mı?

Şimdi çizgi roman okuyucularının da iyi bildiği gibi Wally, Barry ya da Jay fark etmez, bu speed force yani hız gücü sayesinde mevcut hallerine sahip olabilmiş durumdalar. Yani hız gücü dediğimiz bu kozmik enerjiden aldıkları güçle hıza sahip oluyorlar. Bu gücün yanına insan üstü refleksler, dayanıklılık gibi özelliklere de sahip oluyor. Bu hız gücü aynı zamanda kendi içinde bir düzleme sahip. Hem ayrı bir evren gibi yaşayan bir canlı hem de zamana doğrudan etki etme şansını sunuyor. Aynı zamanda bu hız gücünü kullanıp zamanda ve yaratımda manipülasyon yapılabilir, ekstra güç alınarak daha da hızlanabilir.

DC Comcs evreinde de bu hız gücünün bir duvarı, bariyeri var. Yani aslında birden fazla duvar var diyebiliriz. Ses duvarı, ışık duvarı, zaman duvarı, boyutsal duvar ve son olarak da hız gücü duvarı. Örneğin Barry daha önce zaman duvarını aşmıştı mesela. Bu duvarları aştıkça da yukarıda saydığımız şeyleri yapmak mümkün oluyor. Peki hız bariyeri ya da hız duvarının ötesinde ne var? İşte bu soruya DC Comics’te Flash çizgi romanında cevap verildi.

Okumadan Geçme: Hangi Flash Daha Hızlı: Wally West mi Barry Allen mı?

Flash Hız Gücü

Flash çizgi romanının 49. sayısında yaşananlar hepimizi şaşırttı ve kozmik güçlere yeni bir boyut kazandırdı. Birbirlerine üstünlük kurmaya çalışan Wally ve Barry’nin mücadelesine Zoom tamamen yeni güçlerle dahil oldu. Görünen o ki, Zoom hız duvarını kırarak yeni güçlere ulaştı. Bu güçler de Sage Force (Bilgelik Gücü) ve Strength Force (Dayanıklılık Gücü) olarak karşımıza geldi. Zoom da bu güçleri kullanarak Wally ve Barry’nin hayatını sona erdirmeye çalışıyor!

DC Comics evreninde ortaya çıkan bu yeni kozmik güçler kesinlikle işleri daha ilginç bir hale getiriyor. Hızı kullanan Barry ve Wally gibi kahramanların yanında bu yeni iki gücü kullanan başkaları da ortaya çıkar mı acaba diye düşünmeden edemedim açıkçası.