Sonunda uzunca zamandır beklenen haber geldi. The Flash ve Supergirl‘ün ortak bir bölümle bir araya geleceği açıklandı.

Her ne kadar şimdiye kadar aynı evrende olduklarına dair bir işaret olmasa da The Flash, Arrow, Legends of Tomorrow ve Supergirl dizileri aynı teknik ekibin elinden çıkıyor. Bu sebeple de Supergirl daha yayın hayatına başlamadan önce bile karakterin bu evrenin bir parçası olduğu düşünülüyordu. Dizinin The CW tarafından kabul edilmemesiyle bu konudaki hayaller suya düşmüştü. Daha sonra aynı yayın grubu içinde yer almalarına rağmen CBS kanalı ortak bölüm fikrine bir süre pek sıcak bakmadığını açıkça belli etmişti. Fikirlerini değiştiren tam olarak ne oldu bilmiyoruz ancak kahramanımız Flash, National City‘ye doğru yola çıkacak!

Bu merakla beklenen açıklamayı iki dizide de yapımcı olarak görev yapan Greg Berlanti ve Andrew Kreisberg gerçekleştirdi. Paylaşılan açıklamada “Supergirl’de çalışmaya başladığımızdan beri hayalini kurduğumuz bir gelişmeyi duyurduğumuz için çok mutluyuz. Flash ve Supergirl bir araya geliyor! Yoğun iş yükü altında bize zaman ayıran Grant Gustin’e; bu işi halletmek için uğraşacan CBS, The CW, Warner Bros. ve DC’ye, bu konuda soru soran gazeteci ve hayranlara çok teşekkür ederiz. Herkesin heyecanına ve desteğine layık olacak bir bölüm yaratmak bizim için bir zevk olacak.” sözlerine yer verildi.

Resmi açıklamada bahsedildiği gibi Supergirl yayın hayatına başladığından beri hayranlardan bu konuda büyük bir talep söz konusuydu. Bu gelişmeyle birlikte Supergirl, The CW kanalındaki süper kahraman dizileriyle ilk bağlantısını kuracak. Daha sonra bu bağlantıda bir gelişme olur mu, Supergirl‘ü Arrow ya da Legends of Tomorrow‘da görür müyüz, şimdilik belli değil. Şimdilik her şey bu ilk ortak bölümün reytinglerine ve alacağı tepkilere bağlı gözüküyor.

Tüm bu gelişmelerin ardından The Flash‘ın başrol oyuncusu Grant Gustin, Instagram‘da bir fotoğraf paylaştı. Bu karede Supergirl‘de yer alacağı bölüm senaryosunun kapağı yer alıyordu. Bu fotoğrafa göre iki kahramanın bir araya geleceği bölümün adı Worlds Finest olacak. Andrew Kreisberg ve Michael Grassi‘nin kaleme aldığı bu hikayeyi Supergirl‘ün on sekizinci bölümünde izleyeceğiz.