Game of Thrones’un altıncı sezonundan merak uyandıran üç kısa tanıtım paylaşıldı

 

Ekrana gelmeye başladığı günden beri HBO‘nun en çok konuşulan işlerinden biri olan Game of Thrones, nisan ayında hikayeye kaldığı yerden devam edecek. Merakla beklenen dizi için üç kısa tanıtım izleyicilerin beğenisine sunuldu.

George R. R. Martin‘in A Song of Ice and Fire kitabından televizyona uyarlanan Game of Thrones adından bolca söz ettirmeye devam ediyor. Dizi geçtiğimiz sene ekrana gelen beşinci sezon finaliyle birlikte Martin‘in kaleme aldığı kitaplarla aynı noktaya ulaştı. Bu sebeple yeni bölümlerde neler olacağı önceki sezonlardan daha büyük bir gizem teşkil ediyor. Beşinci sezon finalinden beri özellikle Kit Harington‘ın hayat verdiği Jon Snow karakterinin kaderinin ne olacağı sık sık gündeme geldi. Herkes farklı görüşler dile getirirken konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Jon Snow’a ne olacağı hala izleyiciler açısından merak uyandırmaya devam ediyor.

Gelecek bölümlerde olacaklar izleyiciler için gizemini korurken, Game of Thrones‘un resmi Twitter hesabı üzerinden bir etkinlik başlatıldı. Bu hesaba destekledikleri hanenin etiketiyle tweet atan kullanıcılara, bu haneye özel kısa bir tanıtım gönderildi. Bunlar arasında üç farklı çeşit teaser alıyor. Seçilen aileler ise Lannister, Stark ve Targaryen yer alıyor.

Lannisterlara ait tanıtımda geçtiğimiz sezona damgası vuran yüksek sahip “Hepimiz aciz ve güçsüzüz. Bir araya gelip bir imparatorluğu devirebiliriz.” sözleri yer alıyor. Bununla birlikte parçalanmış olan Lannister sancağını görüyoruz.

İkinci tanıtımda Targaryen sancağı yine zarar görmüş şekilde yer alıyor. Henüz kim olduğunu bilmediğimiz Dothraki savaşçısını duyuyoruz. Kendi dilinde Daenerys‘e sesleniyor. Ona “Sen hiçbir şeysin. İsminin bir milyonuncusu. Hiçbir şeyin kraliçesi…” diyor.

Son olarak Starkların tanıtımındaysa Winterfell‘i ele geçirmiş olan Bolton hanedanından Ramsay Bolton konuşuyor. Kim olduğu belli olmayan bir karaktere “Kış Diyarı benim. Gel ve gör.” diyor.

Tüm bu kısa tanıtımlarla yeni sezona dair merakımız iyice kamçılanıyor. Herkesin ve her şeyin büyük tehlike altında olduğu mesajını veren Game of Thrones, 24 Nisan‘da altıncı sezonuyla ekrana dönecek. O zamana kadar bizler de en ufak ipuçlarını incelemeye devam edeceğiz.

Lannisterlara ait kısa tanıtım:

 

Starklara ait kısa tanıtım:

Targaryenlere ait kısa tanıtım: