Dünyanın dört bir yanında takipçisi olan Game of Thrones’un bir sezonluk ömrü kaldı. Sekizinci sezonla birlikte hikaye son bulacak. Hepimiz olayların nasıl biteceğini merak ediyoruz. Bunun farkında olan HBO ise kafamızı karıştıracak bir önlem alıyor.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones’un prodüksiyon çalışmaları başlayınca dışarıda yapılan çekimler hemen fotoğraf ve video ile kayıt altına alınıyor. Hayranlar set görüntülerini bir araya getirerek ileride olacakları tahmin edebiliyor. Bu duruma engel olmak için HBO ekstra sahneler çekmeye başlamıştı. Amaç izleyicilerin kafasını karıştırmak ve hikaye akışını gizlemekti. Şimdi benzer bir yöntem Game of Thrones’un finali için de uygulanacak.

Game of Thrones’a ev sahipliği yapan HBO’nun başkanı Casey Bloys dizinin birden fazla finali olacağını açıkladı. Daha doğrusu birden fazla final sahnesi çekilecek. Böylece ne oyuncular ne de çekimleri takip edenler hangisinin gerçek final sahnesi olduğunu anlayamayacak. Fakat yaşanan son hack olaylarının ardından HBO daha tedbirli olmak zorunda. Çünkü bu zahmetli çaba final bölümünün internete sızdırılmasıyla boşa gidebilir.