batman

Çizgi roman sevenler de, pek alakası olmayanlar da Batman’in kim olduğunu oldukça iyi biliyor. O çizgi roman tarihinin en fazla sevilen kahramanı olarak karşımıza gelmeye devam ediyor.

Kara Şövalye ilk kez 1939 senesinde okuyucuların karşısına çıktı. Detective Comics #27’de beliren bu kahramanı Bob Kane ve Bill Finger birlikte yarattı. Ortaya çıkan karakter o kadar çok sevildi ki, sadece çizgi romanlarla sınırlı kalmayıp farklı birçok yapımda karşımıza çıktı. Bu sayede sevilmeye ve bilinmeye devam etti. Defalarca farklı versiyonlarını izlediğimiz bu kahramanı artık Ben Affleck canlandırıyor. İlk kez Batman vs Superman: Dawn of Justice filminde izlediğimiz versiyon birçok izleyici tarafından çok beğenildi. Bu sayede Kara Şövalye’nin solo maceralarının yer alacağı yeni bir yapım daha izleme fırsatı yakalayacağız. Geçtiğimiz günlerde Affleck’in bu yapımda giyeceği yeni kostüm gün yüzüne çıktı. Biz de bu vesile ile sevilen kahramanın tarihindeki kostümlere bir göz atalım istedik.

Çizgi roman sevenlerin yakından takip ettiği comicbook.com bizden önce davranmış. Biz de bu güzel listeyi sizlerle paylaşmak istedik. Gelin hep birlikte bakalım geçmişten günümüze Batman’in kostümleri nasıl değişmiş?

Listemiz bir sonraki sayfada devam ediyor

1 2 3 4 5 6