Hugh Jackman’ın yaklaşık 17 yıl boyunca canlandırdığı Wolverine karakterini izlediğimiz dokuz filmde, pençelerini kullanışına defalarca tanık olduk. Şimdi de 17 yıl boyunca pençelerini her kullandığı an tek bir videoda buluştu.

2000 yılında X-Men filmiyle karşımıza gelen Wolverine, en son Logan filmiyle kapanışı yaptı. Hugh Jackman’ın canlandırdığı bu karakter de bu son filmiyle izleyicilere veda etti. Hugh Jackman da Wolverine’i artık hayat vermeyecek. Ancak 17 yıllık sürede Wolverine’i her izlediğimizde pençelerini kullanışını defalarca gördük. Her gördüğümüz de heyecanlandık, içimiz kıpır kıpır oldu. Aynı bizim gibi düşünen birileri de Logan’ın pençelerini kullanışını tek bir videoda toparlamış. Tek tek saymak istedim ancak gerçekten çok fazla var!

Ama tabii ki videoyu hazırlayanlar tek tek saymış. Logan tam olarak 260 defa pençelerini kullanmış!

Son Film Logan’ın Konusunu Hatırlayalım

Bildiğiniz gibi bu film Old Man Logan isimli çizgi romana dayanıyor. Güçleri büyük oranda azalmış ve yaşlanmış olan Logan kendini biraz dış dünyadan soyutlamış bir halde hastalanmış olan Profesör X ile ilgilenmektedir. Meksika sınırında gözlerden uzak bir şekilde yaşayan bu ikilinin bu sessiz ve saklanma çabasıyla dolu hayatları genç bir mutantın ortaya çıkmasıyla son buluyor. Karanlık bir takım güçler tarafından takip edilen bu genç mutant, Wolverine’in aksiyona geri dönmesine sebep oluyor.