DC Comics ve Warner Bros ortaklığının en kritik isimlerinden biri olan Geoff Johns, DC Entertainment’taki görevinden ayrıldı. Uzun bir süredir kreatif direktörlük yapan Johns’un ayrılığı şaşkınlık yarattı.

Justice League fiyaskosunun ardından Warner Bros cephesinde birçok ismin üstü çizilmiş ve organizasyon içinde büyük değişiklikler yapılmıştı. Birçok kişi de o dönemde ayrılmış ve yeni isimler görmüştük. Bu olaylar olurken, Geoff Johns’un da gideceği konuşuluyordu. Ancak, kendisiyle ilgili bir haber alamayınca bu kıyımdan kurtuldu diye düşünmüştük. Görünen o ki kendisi de geç bile olsa ayrılık kervanına katıldı.

DC Entertainment’ın yaratıcı bölümün başkanlığını yapmak yerine artık kendi yapım şirketiyle yol alacak. Mad Ghost Productions isimli bu şirketle, Geoff Johns hala daha Warner ve DC ile birlikte çalışmaya devam edecek. Ancak, bu çalışma daha çok yapımcılık ve yazarlık boyutunda olacak.

Ayrılışının ardından da Green Lantern Corps.’un yazarı ve baş yapımcısı olacak. Aquaman, Wonder Woman 2 ve Shazam! filmlerindeki görevini de koruyacak. Filmlere ek olarak, DC Comics çizgi romanlarında da çalışmaya devam edecek. Doomsday Clock’u devam ettirmesinin yanında yeni Shazam! çizgi romanı ve DC’nin daha az bilinen karakterlerine odaklanan The Killing Zone isimli yeni hikaye serisiyle raflardaki yerini alacak.