Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R. Martin, kitaplarında neden herkesi öldürdüğü konusunda açıklama yaptı. Eh görünen o ki suçlu J.R.R. Tolkien!

Game of Thrones ile büyük bir üne sahip olan ve çağımızın en başarılı fantazi yazarlarından biri olarak gösterilen G.R.R. Martin, PBS ile bir röportaj yaptı. Ünlü yazar kendi hikayelerindeki Tolkien etkisinden bahsetti. Çocukluğundan beri Tolkien okuyan Martin, hem okuduğu bu hikayelerin kendisine nasıl bir etki bıraktığından hem de kitaplarındaki ölümlerin nasıl sebebi olduğundan bahsetti.

Kitaplar beni çok farklı dünyalara götürdü. Tolkien’in en büyük başarısı yarattığı bu karakterler yüzüğün cazibesine karşı ve de yüzüğün kendisiyle ne yapacaklarını bilememesinde yatıyor. Tüm savaşlar karakterlerin kalplerinde gerçekleşti. Ölümler insanlık tarihinin herhangi bir noktasında, herhangi bir yerinde olabilir.

Ardından Gandalf öldü!

Benim de kendi karakterlerimi öldürmem üstünde çok büyük bir etkisi oldu. Tolkien kuralları kırdı geçti ve bunun için onu sonsuza dek seveceğim.

Okumadan Geçme: Game of Thrones’un 8. Sezonu Duygu Yüklü Olacak

Gandalf’ın ölmesinin herkes için çok şiddetli boyutlarda bir duygu karmaşası yarattığı bir gerçek. G.R.R. Martin de Gandalf’ın ölümüyle bazı sınırların aşıldığını düşünmüş. Eh kendi kitaplarına bu duygu karmaşasını nasıl yansıttığını hepimiz okuduk & izledik.