HBO’nun geliştirilen beş Game of Thrones dizisinden birine ilk bölüm onayı verdiği geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Projeyi geliştiren George R.R. Martin ise bu proje için bir isim önerisi olduğunu açıkladı. Fakat bu önerinin kullanılacağına pek inanmıyor gibi görünüyor.

Kısaca özetlemek gerekirse yeni dizi Westeros’ta 10 bin yıl geriye dönmemize vesile olacak. Böylece çok konuşulan, “Kış geliyor” mottosunu ortaya çıkartan uzun kışı göreceğiz. Ak gezenler, Stark ve Lannister hanelerinin geçmişi gözler önüne serilecek. George R.R. Martin’in imzasını taşıyacak dizinin adı ise belli değil. Fakat Martin’in oldukça uygun bir isim önerisi var.

“HBO ilk bölüm onayını yeni duyurdu. Dolayısıyla projenin çok başındayız. Yönetmenler, oyuncular, mekanlar belli değil. Hatta dizinin adı da daha belirlenmedi. Bana sorulacak olsa The Long Night olsun isterdim fakat HBO bu ismi seçmeyecektr. Onlar içinde Game of Thrones geçen bir adı olsun istiyor.”

Bakmadan Geçme: HBO’dan Onay Alan Game of Thrones Dizisi – Ne Seyredeceğiz?

George R.R. Martin pek umutlu olmasa da isim önerisi, verilen özetle inanılmaz uyumlu. Belki HBO, Star Wars taktiğini benimseyip diziyi The Long Night: A Game of Thrones Story olarak adlandırır, kim bilir.