Game of Thrones dünyasını yaratan ve Westeros’taki mücadelenin mimarı olan George R.R. Martin’in Wild Cards kitap serisi de televizyona uyarlanıyor.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones gelecek sene son bulacak. Fakat George R.R. Martin’in televizyon saltanatı daha yeni başlıyor. Syfy kanalının mini diziye çevirdiği Nightflyers hikayesi ardından sıra Wild Cards serisine geldi. 27 kitaptan oluşan bu dünya İkinci Dünya Savaşı sonrasında geçiyor. Yayılan uzaylı bir virüs insanlığı etkisi altına alıyor. İnsanlar bu virüsü kapıp kapmadıklarından bile emin olamıyor. Taşıyıcı olanlar bu durumun farkına bile varamıyor. Çok trajik bir olay yaşadıkları anda aniden ortaya çıkabiliyor. Sonuç genellikle kötü oluyor fakat aralarından bazıları bu virüs sayesinde insan üstü güçlere kavuşabiliyor. Bu sebeple virüs Wild Card olarak anılıyor. Elbette toplumun büyük bir kısmı acı çekerken süper güçlere kavuşanlar dışlanıyor.

Bakmadan Geçme: Game of Thrones 8. Sezon Başlangıç Tarihi Netleşiyor

Amerika’da hizmet veren Hulu işte bu seriyi televizyona taşımaya hazırlanıyor. Son gelişmelere bakılırsa Hulu sadece bir dizi değil, birden fazla proje için kolları sıvamış durumda. Bakalım ortaya nasıl bir iş çıkacak?