Ghostbusters filmi tamamen kadınlardan oluşan yeni kadrosuyla beyaz perdeye uyarlanıyor. Bu ilgi çekici film için yeni bir tanıtım izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Yönetmen koltuğunda Paul Feig’in oturduğu yapımda Melissa McCarthy, Leslie Jones, Kristen Wiig, Kate McKinnon gibi isimler başrolleri paylaşıyor. Onlara Sigourney Weaver ve Chris Hemsworth eşlik ediyor.

Sony tarafından yeniden uyarlanan Ghostbusters’ın ikinci fragmanı farklı sosyal mecralarda 60 milyon defa izlenerek dikkat çekmişti. Bu yeni yapım bir kesim tarafından merakla beklenirken, klasik Ghostbusters sevenler tarafından büyük eleştirilere maruz bırakıldı. Tanıtımların asıl hikayenin ruhunu yansıtmadığı söylendi. Eleştiriler devam ederken film için uluslararası bir tanıtım paylaşıldı. Burada daha önceki fragmanlarda yer almayan yeni sahnelere de yer verildi.

2016 yazında Twitter’da en çok konuşulan filmlerden olan Ghostbusters’ın özetiyse şöyle: Hayaletler üzerine bir kitap yazan Erin Gilbert ve Abby Yates, bu eserin piyasaya çıkmasının ardından akademik çevrelerde alay konusu oluyor. İkili aldıkları tepkiler nedeniyle akademisyenlikten atılıyor. Tüm bunlar yaşanırken Manhattan hayaletler tarafından istila ediliyor. Erin ile Abby hayaletler konusundaki bilgilerine güvenerek güçlerini Jillian Holtzmann ve Patty Tolan ile birleştiriyor. Bu dört kadın bir araya gelip istilacı hayaletlere karşı mücadele vermeye başlıyor. Elbette bir yandan işlerinden atılmanın intikamını da almak istiyorlar.

Yeni Ghostbusters filmi Amerika’da 15 Temmuz’da vizyona girecek. Bu çok konuşulan yapımı ülkemizde 29 Temmuz tarihinden itibaren izleyebileceğiz.