Başarılı oyuncu Gillian Anderson’ın Starz’da ekrana gelecek olan American Gods dizisinde rol alacağı ortaya çıktı.

Daha önce açıklanan bilgilere göre işleri büyük ilgi gören Bryan Fuller, Neil Gaiman’ın American Gods ismindeki eserini televizyona uyarlıyor. Türkçe ismi Amerikan Tanrıları olan bu kitap insanlar onlara inandığı müddetçe güçlü kalabilen tanrıların maceralarını anlatıyor. Hikayenin ana kahramanı olarak karşımıza Shadow isminde eski bir hükümlü çıkıyor. Shadow, Wednesdey isminde kendisi hakkında haddinden fazla şey bilen bir adam için çalışmaya başlıyor. Zamanla onun Eski Tanrılardan birisi olduğunu anlıyor ve onların hayatta kalma mücadelesine şahit oluyor. Zamanın ve teknolojinin hızla değişmesiyle birlikte ortaya çıkan yeni tanrılar giderek güçleniyor. Bu da eski tanrıların zayıflayarak yok olmasına neden oluyor.

Gillian Anderson bu ilgi çeken yapımda karşımıza Medya olarak çıkacak. Dördüncü kuvvet olarak gösterilen, insanlar üzerinde ciddi bir etkiye sahip olan Medya, yeni tanrılardan birisi olarak karşımıza çıkacak. Televizyon, telefon ve bilgisayarların yardımıyla her gün daha da güçlenecek. Anderson bu proje sayesinde Hannibal’da birlikte çalıştığı Bryan Fuller ile yeniden bir araya gelecek.

American Gods dizisinde Anderson’a Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Bruce Langley, Yetide Badaki, Peter Stormare, Jonathan Tucker, Cloris Leachman, Crispin Glover ve Pablo Schreiber gibi oyuncular eşlik edecek.

Heyecanla beklenen American Gods dizisi 2017 senesinde seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.