Bir zamanların efsane filmi Gladiator ya da Türkçe ismiyle Gladyatör için Honest Trailer videosu hazırlandı.

Gladiator (Gladyatör), 2000 senesinde vizyona girmiş ve büyük bir başarı elde etmişti. Filmin yönetmen koltuğunda Ridley Scott otururken, başrolde de Avustraltalı oyuncu Russell Crowe yer alıyordu. Üstelik yapım oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahipti. Crowe’a Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed, Richard Harris, Derek Jacobi gibi ünlüler eşlik etmişti. Burada tahtı ele geçiren Commodus kıskançlık duyduğu General Maximus’un rütbesini elinden alıyor ve ailesinin öldürülmesini emrediyordu. Artık bir köle olarak yaşayan Maximus yıllar süren bir eğitimden geçiyor ve gladyatör olarak arenalara çıkmaya başlıyordu. Tüm bu çabanın tek bir amacı vardı: Yeni İmparator Commodus’u öldürmek.

Honest Trailer Nedir?

Honest Trailer ismiyle hazırlanan videolar bir süredir interneti aktif olarak kullananların aşina olduğu bir formata dönüştü. Bu keyifli içerikleri ScreenJunkies ismindeki bir hesap Youtube üzerinden paylaşlaşıyor. Formatın ismi Türkçe’ye “Dürüst Fragman” olarak çeviriliyor. Bahsi geçen videolarda genellikle popüler olan filmlere farklı türde bir tanıtım hazırlanıyor. Normalde fragmanlarda dile getirilmeyen gerçekler, yapımın eksileri ve artıları ele alınıyor. Videolar benzetmeler, kelime şakaları ve keyifli bir üslupla bezeniyor.

Gladiator’ın Honest Trailer’ında yapımın başarısına değiniliyor. Bu sayede Troy (Truva), Alexander (İskender), Hercules (Herkül), Clash of the Titans ve Ben-Hur gibi tarihi yapımların önünün açıldığı söyleniyor. Aynı zamanlar 2000lerin başının pek de nostaljiye değmeyecek bir dönem olduğu dile getiriliyor.