2000’lerin başında izleyici karşısına çıkmaya başlayan Smallville temelde Clark Kent’in hikayesini anlatsa da izleyicilerin pek çok karakterle tanışmasına vesile oldu. Bunlardan biri de şimdilerde kendi dizisi bulunan Green Arrow olmuştu. Görünen o ki The CW’nun dizisinden önce başka bir Arrow projesi planlanıyordu. Hem de beklediğimizden çok farklı bir şekilde.

Bakmadan Geçme: Supergirl’deki İnce Smallville Göndermesi

Biliyorsunuz, Smallville’ın Green Arrow’una Justin Hartley hayat veriyordu. Sevilen oyuncu şimdilerde This is Us ile izleyici karşısına çıkıyor. Hartley’nin Inside of You podcastine katılmasıyla televizyon tarihine dair bilinmeyen bir detay gün yüzüne çıktı. Meğer Smallville’den sonra Green Arrow ve Lois Lane dizisi planlanıyormuş!

“Smallville’de rol aldığım dönemde farklı projeler konuşuluyordu. Örneğin onların Metropolis ya da başka bir isme sahip yeni bir proje tasarladığını duymuştum. Anladığım kadarıyla hikaye Lois ve Oliver’ın Metropolis’teki maceralarını anlatıyordu. Yapımcılar Smallville’in dünyasını genişletip yeni hikayeler anlatmak istiyordu.”

Bildiğiniz üzere bu proje gerçeğe dönüşmedi. Fakat izleyicilerin Green Arrow’u tanıması başka bir projeye vesile oldu: Stephen Amell’in rol aldığı Arrow dizisine.