DC’nin yakın gelecekte Green Lantern’ı beyaz perdeye taşımaya hazırlandığını biliyoruz. Bu projeyle adı en çok anılan isim ise Armie Hammer. Fakat aradan geçen zamana rağmen hayranların beklediği müjdeli haber gelmedi. Şimdi de filmin başrolünde Tom Cruise’u göreceğimiz iddia ediliyor.

Aksiyon filmlerinin aranan ismi olan Tom Cruise şimdiye kadar süper kahraman filmlerinden uzak durmayı tercih etti. Hatta bir dönem onun adının Iron Man ile birlikte anıldığını da biliyoruz fakat bu rol sonunda Robert Downey Jr’a gitti. Senelerdir Marvel ve DC yapımlarından uzak duran oyuncunun Warner Bros’un yeni hedefi olduğu düşünülüyor.

Batman v Superman’deki Robin Göndermesi Ortaya Çıktı

Tom Cruise hem tarzı hem de yaşından ötürü Green Lantern ile pek özdeşleştirilecek bir isim değil. Tam da bu sebepten iddialar ilk ortaya atıldığında pek itibar edilmedi. Bunun dedikodudan ibaret olduğu düşünüldü. Fakat Warner Bros tecrübeli oyuncunun yeni bir başarısızlıktan kaçınmalarına yardımcı olacağına inanıyor gibi. Green Lantern Corps’u yönetmesi için Görevimiz Tehlike yönetmeni Christopher McQuarrie ile görüşüyor. Tom Cruise da ünüyle filmin dikkat çekmesini sağlayabilir.

Açıkçası Warner Bros başarısızlıktan kaçarken, her seferinde yanlış kararlar almayı başarıyor. Eğer Tom Cruise iddiaları doğruysa bu gelişme de yanlış kararlar listesine hızlı bir giriş yapacak gibi görünüyor. Tom Cruise genel olarak çizgi roman uyarlaması işlere uygun bir tarza sahip değil. Bunun yanında Hal Jordan karakteri için de uygun görünmüyor. Bir oyuncunun yıldız olması da her rol için biçilmiş kaftan olduğu anlamına gelmiyor. Umuyoruz ki iddialar doğru değildir.