Aquaman filminin başrolünü üstlenen Jason Momoa, Guardians of the Galaxy’nin Drax’i olsa nasıl görünürdü? Paylaşılan konsept tasarımlarıyla birlikte bu soru yanıt buldu.

Bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse Jason Momoa başlangıçta Guardians of the Galaxy’daki Drax rolü için düşünülüyordu. Daha sonra planlar değişti ve bu rolün sahibi Dave Bautista oldu. Marvel’ın görsel gelişim departmanının başındaki Charlie Wen’in paylaşımına bakılırsa bu süreçte Jason Momoa’lı konsept tasarımları hazırlanmış. Şimdilerde Aquaman ile adından söz ettiren Jason Momoa bu süreçle ilgili şu sözleri sarf etmişti:

“Dave Bautista, Drax rolü için mükemmel. Açıkçası bana çok uyduğunu düşünmüyorum. O zamana kadar çok fazla konuşmadığım, yarı çıplak olduğum pek çok rol aldım. O yüzden bazı rolleri bilinçli bir şekilde geri çevirmeyi tercih ettim. Rolün kötü olduğunu söylemiyorum, sadece bana uygun değildi. Stargate: Atlantis’te Ronon isminde benzer bir karakteri canlandırdım. İnsanlar izlese de izlemese de ben çoktan bu tarz bir karakteri canlandırmıştım.”

Bakmadan Geçme: Avengers Fikrini Doğuran Captain Marvel Fragmanı

Buna rağmen insan Jason Momoa’nın Drax olarak nasıl görüneceğini merak etmeden duramıyor. Charlie Wen’in paylaştığı konsept tasarımla ise merakımızı gideriyor.