Guardians of the Galaxy ve Thor ilk kez Avengers Infinity War ile bir araya geldi. Fakat iki dünyayı buluşturan bir karakter olabileceği ortaya çıktı.

Marvel hayranlarının yeni teorisine göre Guardians of the Galaxy ve Thor dünyasının ilk ortak karakteri Taserface olabilir. Hatırlarsanız Taserface, ikinci Guardians of the Galaxy filminde karşımıza çıkıyordu. Ravagers’ın lideri olmak için uğraşıyor fakat ismi yüzünden Rocket Raccoon’un alaycı tavırlarına maruz kalıyordu. Bu karakterin geçmişinin Thor The Dark World filmine dayanma ihtimali bulunuyor.

Bakmadan Geçme: Iron Man 3’teki Şaşırtıcı Vision Göndermesi

Thor The Dark World filminde Asgard’da hapsedilmiş Loki sayesinde oradaki hapishanenin içini görmüştük. Karanlık Elflerin Asgard’a saldırmasıyla hapishanede isyan başlamıştı. Karanlık Elflerden Algrim de yanındaki mahkumlardan birinin yüzünü hapisin koruma kalkanına dayamış ve oluşan aşırı yüklenme sayesinde kaçmayı başarmıştı. Bu sahnede yüzü yanan karakterin Taserface olduğu düşünülüyor. Onun yüzünün Asgard’da yandığı ve ismini böyle aldığı tahmin ediliyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere bu teorinin ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz. Fakat Marvel hayranlarının en ufak detay ve karakterlere bile dikkat ederek yeni bağlantılar kurma çabası takdire şayan.