DC sinema evreninin temellerini atan Zack Snyder, Man of Steel filmine dair enteresan bir açıklamada bulundu. Guardians of the Galaxy yıldızlarından birinin Lois Lane için düşünüldüğünü açıkladı.

Man of Steel, Batman v Superman ve Justice League filmlerini yöneten Zack Snyder, Warner Bros ile yollarını ayırdı. O zamandan beri filmlerine dair gizli kalan detayları açıklayarak bizleri şaşırtıyor. Bunlardan biri de Superman dünyasının önemli karakterlerinden Lois Lane ile alakalı. Görünen o ki bu rol için Amy Adams’ın yanı sıra Zoe Saldana da düşünülüyordu. Fakat alınan karar Amy Adams’tan yana oldu. Yönetmen süreci şu sözlerle özetliyor:

“O dönemde Lois Lane rolü için pek çok ismi değerlendiriyorduk fakat sona kalanlar Amy Adam ve Zoe Saldana olmuştu. İkisi birbirinden çok farklı fakat oldukça güçlü bir havaları var.”

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame Sonrası Avengers Kimlerden Oluşuyor?

Zoe Saldana bu rolü kaptırsa da, sonrasında Guardians of the Galaxy ekibine Gamora rolüyle dahil oldu. Böylece farklı bir karakterle de olsa süper kahramanlar dünyasına giriş yaptı.