The Shape of Water filmiyle geçtiğimiz Oscar ödüllerine damgasını vuran Guillermo Del Toro, bu kez yapımcı koltuğuna geçiyor. Arjantin yapımı korku filmi Terrified, Fox Searchlight şirketi tarafından yeniden çekiliyor ve filmin yapımcılığını ödüllü yönetmen Toro üstleniyor.

Popüler sinema alanında ticarileşme kaygısı ile atılan bu adım, uzun vadeli bir planın küçük bir parçası diyebiliriz. Hatırlarsanız sinematik evrenlerin ve markaların giderek söz sahibi olduğu Hollywood pazarında kendine has bir alan yaratmaya çalışan Fox, del Toro ile anlaşmaya varmıştı. Bu sözleşme, The Shape of Water ve Pinokyo gibi del Toro filmlerinin yanı sıra bunlara benzer filmleri de kapsıyordu. Fantastik, bilim – kurgu ve korku türlerini kapsayan projeler üretilerek yeni bir sinema evreni oluşturulacaktı. Bunun ilk adımı ise Scott Cooper yönetmenliğinde vizyona girecek olan Antlers filmi olarak açıklanmıştı.

Bakmadan Geçme: Will Smith’li Aladdin Filminden İlk Görüntüler Ortaya Çıktı

Arjantin asıllı yönetmen Demian Rugna, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği filmin yeniden çevriminde de yönetmen olarak görev alacak. Ancak bu kez projenin senaryosu Sacha Gervasi tarafından kaleme alınıyor. Arjantinli bir grup araştırmacının ruhani varlıklarla karşılaştıktan sonra yaşadıklarını konu alan Terrified (Aterrados) filminin ilk çevrimine ait fragmana göz atabilirsiniz.

Video