Justice League faciasının ardından işleri tamamen farklı bir boyutta ele alan Warner Bros, bu sefer Harley Quinn ve Joker’in üstünü çizmiş gibi.

Bildiğiniz gibi Warner Bros ve DC Comics ortaklığının filmleri hep karmaşık yorumlar aldı. İstenilen başarı tam olarak sağlanamadı. Daha basit bir ifadeyle Marvel’ın gölgesinde kalındı. Üstünde Warner Bros Justice League’de işleri berbat edince önce tüm yönetim değişti, ardından da taze bir başlangıç yapıldı. Aquaman de bu başlangıcın başarılı olduğunu gösterdi.

Bu taze başlangıcın diğer ayağı da James Gunn ile oluyor. Forbes’ta yazan ve çizgi roman dünyasıyla içli dışlı olan Mark Hughes, Harley Quinn ve Joker’in Suicide Squad 2’de olmayacağını iddia etti. Hughes, Suicide Squad 2’nin James Gunn ile birlikte ilerlediğini ve hafif çaplı bir sıfırlanma olacağını belirtti. Aynı zamanda ilk filmde yaşananların görmezden gelineceğini ve Joker/Harley Quinn ikilisinin kenara itildiğini duyurdu. Bu ikilinin gözden düşmesi aynı zamanda Jared Leto’nun Joker’inin de gözden düştüğü anlamına geliyor.

Okumadan Geçme: Henry Cavill’ın Superman Kontratı Sona mı Erdi?

Daha önce de James Gunn’ın bir sıfırlama yapacağını duymuştuk. Hatta filmin adının The Suicide Squad olacağını öğrendik. Bu açıklama da daha önce duyduklarımızı açık bir şekilde destekliyor. Anlaşılan Warner Bros DCEU’nun tartışmalı geçmişini kesip atmaya çalışıyor.