Çizgi roman evrenindeki filmlere baktığımız zaman Deadpool’dan sonra R-Rated yani “Sınırlandırılmış İzleyici” olan filmler bir anda ön plana çıktı. Harley Quinn ve DC’nin diğer kadın karakterlerini ele alan Birds of Prey de bu yola girmiş gibi!

Öncelikle kısaca R-Rated nedir onu açıklayalım. R Rated dediğimiz bu derecelendirmede 17 yaş sınırı vardır. 17 yaş üstü izleyiciler filmi izleyebilirken, 17 yaş altındakiler sadece ebeveyn veya yetişkin beraberinde izleyebilir. Savaş, kan, cinsellik gibi sahneler olabilir. Deadpool’un ilk filmini düşününce de R-Rated olması gayet anlaşılır bir durum oluyor.

Collider’a konuşan Margot Robbie, DC’nin kadınlarını bir araya getiren Birds of Prey filmiyle ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamasında da R-Rated bir filmin aklında olduğunu açıkça belirtti.

R-Rated olan bir kız çetesi filmini ortaya attım. Çünkü Harley’in arkadaşlara ihtiyacı var diye düşünüyorum. Harley, başka insanlarla iletişim içinde olmayı çok seviyor ve bu nedenle solo film kesinlikle olmamalı. Başkalarıyla beraber olmalı, bu da kız çetesi şeklinde olabilir. Özellikle aksiyon yönünün ağır bastığı, bu şekilde yapılmış kız çetesi filmlerini beyaz perdede yeterince sık görmüyoruz.

Suicide Squad’ın sanırım yaptığı en iyi şey Margot Robbie’nin Harley Quin’inini bizlerle tanıştırması oldu. Zaten kendisi filme göre çok daha ön plana çıktı ve büyük bir popülariteye ulaştı. Hepimiz de Margot Robbie’yi bir kez daha Harley Quinn olarak görmek isteriz. Bir de bunu aynı kendisinin anlattığı gibi bir filmde görürsek, işte o inanılmaz olur diye düşünüyorum. Bu filmde Poison Ivy ve Harley Quinn arasındaki ilişki de ele alınabilir.