Aynı Pokemon Go gibi artırılmış gerçeklik (AR) oyunu olarak karşımıza gelmeye hazırlanan Harry Potter: Wizards Unite’dan ilk oyun içi videosu geldi.

Pokemon Go’nun başarısının ardından yeni artırılmış gerçeklik oyunları göreceğimiz kesindi. Özellikle Pokemon gibi devasa bir isimden sonra yine aynı büyüklükte başka bir ismin oyun haline gelmesi şaşırtmadı. Bir yandan Fantastic Beasts serisiyle evren genişlerken diğer yandan da AR oyununun geleceğini öğrenmiştik. Şimdi de Harry Potter: Wizards Unite isimli oyundan ilk oynanış videosu yayınlandı.

Bu videoya ek olarak ortaya yeni bilgiler de çıktı. Oyunda birbirimizle savaşmak yerine hepimiz aynı cephede yer alacağız. Karşımızda da Ruh Emiciler, Ölüm Yiyenler veya kurt adamlar gibi düşmanlar olacak. Oyuncular Seherbaz, Büyüzoolojist veya Profesör olabilecek. Seçtiğiniz her sınıfın kendine has yetenek ağacı olacak. Oyunda aynı zamanda anahtarlar büyük öneme sahip olacak. Söylentiler bu anahtar sisteminin Pokemon Go’daki yumurta sistemiyle benzer olacağını belirtiyor. Aşağıda ilk oyun içi videoyu bulabilirsiniz.

Okumadan Geçme: Netflix’in The Witcher Çekimlerinden Yennefer Görseli