Yeni 52’nin bize en büyük armağanı olan Batman Court of Owls ya da Türkçe adıyla Baykuşlar Divanı oyun olarak karşımıza gelecek gibi gözüküyor.

Batman’in birçok ikonik hikayesi var. Öldüren Şaka (Killing Joke), Bitmeyen Cadılar Bayramı (The Long Halloween), Frank Miller’ın Kara Şövalye’si (The Dark Knight) ilk anda akıllara gelen isimler. Eh, Yeni 52’nin yıldızı Baykuşlar Divanı (Court of Owls) da kesinlikle bir başyapıt. Görünüşe göre de bu Baykuşlar Divanı da oyun olarak karşımıza gelecek.

Okumadan Geçme: Wonder Woman 1984 – Steve Trevor’un Nasıl Döneceği Belli Oldu

Batman Baykuşlar Divanı oyunu

Reddit üzerinden yapılan paylaşımla öğrendik ki sanatçı Eddie Mendoza Batman ve bu Baykuşlar Divanı hikayesindeki Talon’u içeren bazı konsept çalışmaları paylaşmış. Buraya kadar her şey normal. Mendoza muazzam bir sanatçı. Hatta sadece eğlencesine olduğu ve resmi bir şey olmadığını da belirtmiş. Ancak, çok kısa bir süre sonra bu görseller aceleyle kaldırıldı. Hatta kendi çalışmalarını koyduğu web sayfasında Warner Bros için yaptığı işleri de kaldırdı.

Batman Baykuşlar Divanı oyunu

Bu da tabii şüphe uyandırdı. İşin içine Warner Bros’un dahil olduğunu düşündüğümüz bu olay dizisinin ardından akıllara Warner Bros Montreal stüdyosunun Court of Owls yani Baykuşlar Divanı temalı Batman oyunu geliştirme olasılığı geldi. Geçen sene Warner Bros yapımcılarından birinin Twitter’da yeni proje üstünde çalıştıklarını söylemesini de düşününce bu olasılığın gerçekliği artıyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Batman Baykuşlar Divanı oyunu