Avengers: Infinity War’da olmasını düşündüğümüz ve tabii doğal olarak sonuca direkt etki edebilecek karakterleri görmedik. Bu karakterler de tabii ki Ant-Man ve Captain Marvel. Sahi neden filme dahil edilmediler?

Evet, Captain Marvel’ın yokluğu gerçekten de hissedildi. Tabii Quantum Realm’e girebilen Ant-Man’in de büyük bir etkisi olacağı kesin. Özellikle Avengers “toplanamamışken” herkesin kesinlikle olumlu etkisi olurdu diye düşünüyorum. Özellikle Captain Marvel gibi Thanos’a kafa tutabilecek güçte birinin yokluğu gerçekten doldurulamayacak bir boşluk. Peki bu karakterler neden filmde yoktu? İşte bu soruya filmin senaristleri cevap verdi. THR’ye konuşan ikili bu karakterlerin neden dahil edilmediği konusunda bizleri aydınlattı.

Stephen McFeely: Seneye bu zamanlar geldiğinde her şey açık ve anlaşılır olacak. Ant-Man’in yapması gereken bir şey vardı ve zaten kendisi tamamen yeni bir filmle karşımıza gelecek. Bu film de iki Avengers filmi arasında olacak. Captain Marvel’da da işler farklı değil. Biz bu durumu yapmamız gereken bir geri adım olarak değil de fırsat olarak gördük ve öyle hareket ettik.

Christopher Markus: Ek olarak, Ant-Man’in havası çok daha hafif, eğlenceli hatta daha genç bir temaya sahip. Eğer biz Ant-Man’i bu kadar ağır bir filme koyup, ardında da Ant-Man’i yapan ekibe “Evet, korkunç bir dönem geçirdi ama şimdi siz bunu alın, eğlenin biz daha sonra devam edeceğiz.” denmez. Bu nedenle kendi içimizdeki bağlantıları da göz önüne almak gerekiyor. Böylelikle de karakteri geri planda tutsak da ağzımızda kötü bir tat bırakmadan keyif alabiliyoruz.

Açıkçası çok tatmin edici açıklama değil bunlar. Ama Infinity War’un sonunu ve bir sonraki filmi düşününce sanırım bundan daha detaylı bir açıklama spoiler olabilirdi. Yine de fazlasıyla üstü kapalı. Bu eksikliğin Avengers 4 filminde kapatılacağına eminim. Sızdırılan set fotoğraflarında da bol bol Ant-Man gördük zaten. Şu açıklamaya bakınca Ant-Man ve Captain Marvel’ın Avengers 4’te en çok göreceğimiz karakterler olduğunu tahmin ediyorum.