Warner Bros, Zack Snyder’ın yarattı sinematik evreni tamamen silmeye kararlı. Suicide Squad tam anlamıyla sıfırlanmış bir şekilde ele alınacak.

Son zamanlarda hepimiz Warner Bros’un geçmiş filmlerini görmezden geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Zack Snyder’ın yarattığı evren tamamen siliniyor. Oyuncuların çoğu değişti. Yeni filmler geldi. Eski filmlere göndermeler de olmadı. Kısaca ağır ağır DCEU sıfırlanıyor. James Gunn’ın Suicide Squad’ının da bu şekilde olacağını biliyorduk. Ancak, resmi ağızlardan gelen açıklamayla yumuşak bir geçiş yerine tam anlamıyla bir sıfırlanma olacak. DCEU’nun yapımcılarından Peter Safran Suicide Squad filmi hakkında konuştu.

Okumadan Geçme: Disney Söylediklerini Yuttu, James Gunn Geri Döndü

“Bu filme Suicide Squad 2 demiyoruz çünkü tam anlamıyla yeni bir film olacak. Adı The Suicide Squad ve insanlar bu film için kesinlikle heyecan duymalı. Senaryo James Gunn’dan bekleyebileceğiniz her şeyi içeriyor. Sadece bunu söylemem bile yeterli diye düşünüyorum. Filmde çok büyük bir potansiyel var ve beklentileri karşılayacağız.”

Açıklama fazlasıyla net. Safran filmin tamamen sıfırlanacağını resmi olarak duyurmuş oldu böylelikle. Will Smith’in Deadshot haberleri de böylelikle daha bir anlam kazandı. Tamamen yeni karakterler göreceğimizi artık söyleyebiliriz.