Kısa bir süre önce vizyona giren Aquaman filmi genel olarak fazlasıyla olumlu yorum aldı ve herkes tarafından beğenildi. Ama görünen o ki beğeninin ötesinde olanlar da var.

Aquaman eksikleri olsa da bir orijin filmi olarak gayet başarılıydı. Zaten hayranların olumlu tepkisinin yanında 750 milyon dolara ulaşan hasılatı da bu durumu destekler cinsten. Ancak görünüşe göre aynı zamanda filmi beğenmeyenlere karşı bir baskı durumu var gibi. Filmin yönetmeni James Wan da hayranlarına Twitter üzerinden anlamlı bir mesaj göndererek bu duruma dahil oldu.

Okumadan Geçme: Thor’un Efsanevi Çekici Mjolnir’i Kimler Kaldırdı?

“Duyduğum kadarıyla bazı kişiler hayranlar tarafından Aquaman’i sevmediği için saldırıya uğruyormuş. Lütfen bunu yapmayın. İstediğim destek bu değil. Saygılı olun. Filmimi sevmeyebilirsiniz, bunda hiçbir sorun yok. Ama kişisel olarak bana saldırmak ya da nefret söylemlerinde bulunmanın hiçbir anlamı yok. Sevgilerle.”

Açıkçası böyle bir açıklama okumak James Wan’a olan sevgimi daha da arttırdı. Umuyoruz ki aynı Russo Kardeşler gibi James Wan da DC’nin önde gelen yönetmeni olarak uzunca süre karşımıza gelmeye devam eder.