Thor: The Dark World’de yer alan eski bir sahne acaba Jane Foster Avengers 4 filminde yer alıyor mu sorusunu akıllara getirdi. Sizce böyle bir şey mümkün mü?

Bildiğiniz gibi Jane Foster Marvel Sinematik Evreni’nin en ünlü astro-fizikçilerinden biri. Konusunun en önde gelen insanı diyebiliriz hatta. Thor The Dark World filmine gidelim şimdi de. Thor Jane Foster’ı ilk defa Asgard’a götürdüğünde orada Foster sağlık taramasına benzer bir süreçten geçti. Asgardlılar ona Soul Forge (Ruh Ocağı) dese de Jane Foster onun Kuantum Alan Jeneratörü olduğunu iddia etmişti. Sistemin moleküler yapıyı bir düzlemden başka bir düzleme yansıttığını görünce Jane Foster ile aynı fikirdeyiz sanırım şu noktada. Aynı zamanda Aether (Gerçeklik Taşı) Jane Foster’ı da kullanmıştı.

Jane Foster’ın yaşadıklarına ek olarak da Russo Kardeşler Avengers Infinity War’dan sonra bu karakterin ölüp ölmediğini “spoiler olur” diye açıklamamışlardı.

Bu noktada biz de yeni bir teori ortaya atıyoruz. Diyoruz ki Jane Foster Avengers 4 ‘te yer alacak ve hatta onun varlığı Ant-Man’in kurtuluşunu sağlayabilir. Filmlerden bildiğimiz kadarıyla Jane Foster, kendi boyutsal geçiş teorisi hakkında çalışıyor. Zaten Asgard’da da bilgisine tanıklık ettik. Ant-Man’in kurtuluşu Infinity War’dan sonra çalışmalarını hızlandıran (herkesin ölümüne tanıklık edince) ve Thor ile temasa geçen Jane Foster sayesinde olabilir. Böylelikle kısa da olsa kritik bir rolde yeniden MCU’ya dahil olduğunu görürüz.

Tüm bunlara ek olarak aynı videoda Odin’in Book of Yggdrasil’i göstermesini ve Sonsuzluk Taşları’yla ilgili kadim bilgisine tanıklık ettik. Odin gerçekten de bu taşları toplamış!

Okumadan Geçme: Akıbetini Bilmediğimiz Avengers Infinity War Karakterleri