Joaquin Phoenix’in başrolde olduğu, merakla beklenen yeni DC Comics filmi Joker’den insanın tüylerini diken diken eden yeni fragman çıktı.

The Dark Knight serisinden sonra ister istemez hepimiz Heath Ledger’ı arıyoruz. Her Joker’i de onunla karşılaştırıyoruz. Suicide Squad’daki Jared Leto’yu da karşılaştırdık, Joaquin Phoenix için de aynı durum söz konusu olacak. Ancak, varoş mafya liderli Jared Leto’nun Joker’ini bir kenara koyarsak Todd Phillips’in yönettiği bu Joker filmi kesinlikle beklentileri fazlasıyla karşılayacak gibi duruyor.

Okumadan Geçme: Shazam İncelemesi

Yayınlanan ilk fragmanda Arthur’un (Joker’in yani) nasıl delirdiğine tanıklık ediyoruz. Arkham Hastanesi’ne gidip yardım görmesinin yanında daha önce örneğin The Dark Knight’ta gördüğümüzün çok dışında bir Gotham’a tanıklık edeceğiz. Sıradan insanlarla dolu gerçeğe evrilmiş Nolan’ın Gotham’ı yerine bir insanı delirtebilecek, gerçekten insanı ürperten, tam anlamıyla bozuk bir Gotham bu filmde olacak gibi duruyor. Eh, çizgi romanlardaki Gotham da böyle değil mi zaten?