Collider’ın düzenlediği özel Avengers Infinity War etkinliğinde fazlasıyla aktif bir şekilde konuşan Russo Kardeşler Avengers 4’ten sonrasını söyledi.

Hepimiz Avengers 4’ü merak ediyoruz. Ancak, öyle ya da böyle bu filmle birlikte hikayede bir sona ulaşacağımızı biliyoruz. Filmle ilgili bir şekilde konuşabiliyoruz. Asıl bilmediğimiz şey ise Avengers 4’ten sonra Marvel Sinematik Evrenine ne olacağı. Yeni Avengers filmleri olacak mı? Avengers kalacak mı? Avengers 5 gerçek olacak mı? Yeni karakterler kimler olacak? Bu soruları çoğaltabiliriz.

Ama bu özel etkinlikte konuşan Joe Russo, ilginç sözler sarf etti. ComicBook’un paylaştığı açıklamaya göre Joe Russo, Secret Wars gelene kadar Marvel filmleri yapmayacaklarını söyledi.

Okumadan Geçme: Chris Evans Avengers 4 ile Captain America’ya Veda Etmeyecek mi?

Bu açıklamanın ciddiyetini yorumlamak zor. Eğlenmek için pek ciddi bir anlam taşımadan söylenmiş olma ihtimali var. Ama bir yandan da çizgi romanlarla fazlasıyla içli dışı olan Russo Kardeşlerin aklında Secret Wars olması kesinlikle heyecan verici. Ben daha çok Secret Invasion (Gizli İstila) yolunda ilerlerler diye düşünüyordum. Özellikle Captain Marvel ile birlikte Skrull ırkının MCU’da aktif bir konuma gelecek olması Secret Invasion’a işaret ediyordu. Ama Russoların aklında Secret Wars varsa, Marvel Studios’un bundan haberi vardır.