The Punisher’ı canlandıran oyuncu, New York Comic Con’da yaptığı Soru-Cevap bölümünde hayranlarıyla bir araya geldi. Sorulan bir çok soru olsa da, bu soruların içinde sadece bir tanesi ön plana çıktı.

Punisher ve Batman arasındaki savaşı kim kazanır diye soran hayran’a Jon Berthal Punisher diye cevap verdi. Hatta kendinden o kadar emindi ki, daha soru tamamlanmadan cevap vererek tartışmaya açık olmadığı izlenimini verdi bizlere.

İlgili soruyu da aşağıdaki videonun 1.26dk’sından görebilirsiniz.

Punisher mı yoksa Batman mi?

Jon Bernthal’ın canlandırdığı the Punisher karakterini biliyoruz hepimiz. Eski bir deniz piyadesi üyesi (hatta yüzbaşılığa kadar yükselmiş) ve de gerçek adı Frank Castle olan Punisher, ailesinin mafya tarafından öldürülmesinin ardından suçla savaşmaya başlar. Ancak yöntemleri birazcık alışılmışın dışındadır. Diğer kahramanların aksine Punisher, işkence, adam öldürme, tehdit gibi her türlü yöntemi kullanır. Aslında bu özellikleriyle anti-kahraman olarak karşımıza gelmektedir.

Mayfa, her türlü suçlu ve teröristler de dahil bir çok yasadışı insana karşı savaşan Punisher, bu kişilerin hepsini cezalandırır ve cezalandırma yöntemleri de oldukça vahşidir.

Diğer tarafta ise Batman bulunuyor. Üstün dedektiflik yetenekleri, zekası ve kendini her duruma hazırlamasıyla ünlü (gayet kısa bir tanım evet ama o Batman!) Batman ya da diğer adıyla Bruce Wayne karşımıza geliyor. Her türlü süper kahramanı yenebileceğini bildiğimiz ve hatta Superman’e karşı başa baş savaşabilmiş (sizi daha detaylı için Hush hikayesine, Frank Miller’ın Dark Knight hikayesine yönlendirmek istiyorum) biri var.

Sizce sonuç ne olurdu?