Mera

DC Comics çizgi romanlarından uyarlanan bu filmle ilgili yeni bir görsel bizlerle paylaşıldı. Bu görselde Amber Heard’ün canlandırdığı Mera karakterini ilk kez görüyoruz. Hem paylaşılan orijinal görseli hem de üzerinde oynanmamış yani doğal görseli aşağıda bulabilirsiniz.

Zack Snyder’ın yönetmenliğini yaptığı Justice League Batman’in, yaklaştığına inandığı büyük bir düşmana karşı süper güçleri olan insanları bir araya getirmeye çalıştığını görüyoruz. Bu süper güçleri olan insanlar da tabii ki Aquaman, Cyborg ve Flash. Onlarla birlikte de Justice League’i (Adalet Birliği) kurmaya çalışıyor.

Resmini gördüğümüz ve Amber Heard tarafından canlandıran karakter de Aquman’in eşi Mera.

Peki Kim Bu Mera? Sadece Aquaman’in Eşi mi? Ne yapar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Aquaman’in biricik karısı ve doğal olarak Atlantis’in de Kraliçe’si.

İlk olarak karşımıza Aquaman #11’de karşımıza çıkan bu karakter, Dimension Aqua isimli ve tamamen sular altında olan paralel evren doğumlu. Bu bölgede bulunan Xebel Krallığı’nın kraliçesi olan Mera, iktidarını kaybetmesinin ardından sürgüne mahkum edilir ve bizim dünyamıza gelerek Aquaman ile tanışır. Birbirlerine aşık olmalarının ardından da Atlantis’te kalmaya karar verir ve sonunda da Atlantis’in Kraliçe’si olur.