Süper kahramanlardan oluşan Justice League’i duymayanımız yoktur sanırım. Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Martian Manhunter, Aquaman ve Flash’in bir araya gelmesinden oluşan bu muazzam ekip DC evreninde büyük bir öneme sahiptir.

Aynı doğrultudan yola çıkarak, New 52 akımında Justice League Dark (JDL) oluşturuldu. İlk defa Kasım 2011 yılında Justice League Dark#1 çizgi romanında karşımıza gelen bu ekipte John Constantine, Madame Xanadu, Deadman, Shade, the Changing Man ve Zatanna yer alıyor. Alışageldiğimiz süper kahramanların yerine daha karanlık, daha farklı ve biraz da doğaüstü olayları ele alan bir ekip karşımıza geliyor. JDL, DC evreninin büyü ve doğaüstü tehditlere odaklanıyor.

Bu animasyon serisinin de yeni bir tanıtıcı videosu yayınlandı. Justice League Dark (JDL) ile doğaüstü güçlere odaklanan John Constantine ve ekibi, Justice League ile bir araya geliyor. Durumu değerlendiren Batman ile güçlerini birleştiren John Constantine, Metropolis, Gotham ve diğer tüm her yeri tehdit eden bu mistik ve şeytani güçlere karşı koyabilecek mi? Yayınlanan bu Justice League Dark yeni videosu da sayfanın üstünden izlenebilir.