DC Comics defalarca ele alınan bir konsepti DCeased çizgi romanıyla yeniden ve fazlasıyla başarılı bir şekilde ele alıyor. Justice Leauge ve zombiler bir arada!

Zombi konsepti fazlasıyla sık kullanılıyor. Özellikle The Walking Dead’den sonra daha da sık kullanılır oldu. Bu sefer de zombiler DC Comics tarafından ele alınıyor. Özellikle Justice League üyelerinin yani Superman, Wonder Woman, Batman veya Flash’ın milyonlarca zombi arasında kalması hatta zombiye dönüşme tehlikesi altında olması fikri ilgi çekici. DC Comics’in yeni çizgi roman DCeased zombi temasını başarıyla süper kahramanlarla bir araya getiriyor.

Okumadan Geçme: Farklı İsimlerle Karşımıza Gelen Avengers Üyeleri

Darkseid’in yenilmesiyle başlayan hikaye, Anti-Life Equation (Anti-Yaşam Denklemi) ile devam ediyor. Önce Darkseid kontorlünü kaybediyor ardından da dijital olarak yayılan bir virüs insanları zombi tarzı canlılara çeviriyor. Klasik bir zombi hikayesi gibi başlasa da süper kahramanların da bu virüsten etkilendiğini görmek işleri geri dönülmez bir noktaya ulaştırıyor.

DCeased’in ilk sayısı 1 Mayıs itibariyle raflardaki yerini aldı. İlk sayısıyla da kesinlikle okuyucunun ilgisini çekmeyi başarıyor.

DCeased