Bizler heyecanla Avengers 4’ü beklerken Marvel’ın iki kahramanı televizyon ekranına taşımayı planladığı ortaya çıktı. Bu karakterler şaşırtıcı bir şekilde Loki ve Scarlet Witch oldu. Disney’in Netflix’e rakip olacak internet platformunda yayınlanacak diziler büyük heyecan uyandırdı. Biz de şunu düşünmeden edemedik: Başka hangi Marvel kahramanları kendi dizisine kavuşmalı? Aklımıza ilk gelen on ismi sıralıyoruz.

Odin’in Gençliği

Thor sayesinde tanıdığımız Odin sayısız teoriyle gündeme gelen karakterlerden biri. Anthony Hopkins’in yerine onu andıran genç bir oyuncu seçilerek Odin’in gizemli geçmişi ve Asgard’ın tarihi gözler önüne serilebilir.

Rocket ve Groot

Guardians of the Galaxy ekibinin en eğlenceli üyeleriyle gerçekten şahane bir dizi yaratılabilir. Üstelik alıştığımızın aksine komedinin ağır basacağı bu proje farklı tarzıyla da öne çıkmayı başarır.

Fantastic Four

Sinemada bekleneni elde edemeyen Fantastic Four şansını bir kez de dizi olarak deneyebilir. Disney’in 20th Century Fox’u satın almasıyla ekibimizin televizyona taşınması fazlasıyla mümkün.

Nakia

Black Panther’ın en sevilen karakterlerinden Nakia’nın maceraları bir dizi olarak ekrana taşınabilir. Siyahi kadın kahraman dizisinin fazlasıyla ilgi göreceğine şüphemiz yok. Üstelik onun Wakanda dışında üstlendiği görevler oldukça gizemli ve dikkat çekiciydi.

War Machine

Iron Man’in yandaşı olan War Machine beyaz perdede hiçbir zaman beklediği ilgiyi göremedi. Avengers 4’ten sonra onun solo maceralarını televizyonda seyretmek fena olmazdı.

Falcon

Captain America Winter Soldier ile MCU’ya giriş yapan Falcon da filmlerde hak ettiği ilgiyi görmeyen kahramanlardan. Captain America’nın vedasından sonra bu unvanı üstlenmeyecekse solo maceralara atılması fazlasıyla mümkün.

Winter Soldier / White Wolf

Bucky Barnes artık zorlu günleri geride bıraktı fakat arkadaşı Steve Rogers’ı çok yakında kaybedebilir. Eğer bir sonraki Captain America o olmayacaksa, Bucky de kendi dizisine kavuşabilecek karakterlerden.

Hawkeye

Avengers’ın en az konuşulan üyesi Hawkeye desek yanlış olmaz. İnanılmaz yeteneklere sahip insanların arasında kaybolan Clint Barton kendi dizisini hak ediyor.

Moon Knight

Her Marvel listesinin vazgeçilmezi Moon Knight senelerdir gündemde. Dizisi geldi, gelecek derken beklenen müjde bir türlü açıklanmadı. Disney’in platformu onun kurtarıcısı olabilir.

Korg ve Miek

Thor Ragnarok ile ilk defa izleyici karşısına çıkan Korg ve Miek ikilisi de tıpkı Rocket ve Groot gibi şahane bir projeye imza atma potansiyeline sahip. Tabii aslan yönetmen olan Taika Waititi ikna edilebilirse…