Karl Urban’ın artık kadın Thor filmi gelsin isyanından sonra Marvel Studios’un yetkili abisi Kevin Feige bu konuda açıklama yaptı.

Bildiğiniz gibi Marvel Sinematik Evreni 4. Evre’den sonra değişime gidecek. Birçok oyuncunun da artık sevilen süper kahramanları canlandırmayı bırakacağını biliyoruz. Eğer çizgi romanlardaki gibi olursa da büyük değişiklikler bizleri bekliyor demektir.. Örneğin Sam Wilson uzunca bir süre Captain America olmuştu. Yine benzer şekilde Riri Williams Tony Stark’ın rolünü üstlenmişti. Thor için de durum farklı değil. Mjolnir’e kim sahipse “Thor” sıfatını o alıyor sonuçta. Mevcut Thor olan Odinson da çizgi romanlarda Mjolnir’e layık olmadığını için onu kaldıramamıştı. Jane Foster ise Mjolnir’i kaldırabilmiş ve the Mighty Thor olmuştu.

Böyle bir çizgi roman geçmişi olunca da insan ister istemez Marvel Sinematik Evreni’nin geleceğini sorguluyor. 4. Evre’den sonra çağımızın yıldızı diyebileceğimiz çizgi roman ve bunların uyarlamaları sona mı erecek yoksa yeni bir yola mı girecek henüz bilmiyoruz. Ancak Kevin Feige’in açıklamalarını görünce Marvel’ın kesinlikle bir planı olduğunu söyleyebiliriz. Gelin Feige kadın Thor olasılığıyla ilgili neler söylemiş.

Yeni fikirler için her zaman çizgi romanlara bakıyoruz. Bazen direkt olarak aynı Civil War gibi spesifik hikayeleri ele alıyor bazen de Planet Hulk gibi sadece karakterleri mercek altına alıyoruz. Yani çizgi romanda olmuş olan herhangi bir şey, kadın Thor da dahil, gelecekteki filmler için potansiyel fikirler anlamına geliyor.

Açıkçası Kevin Feige bence politik konuşmuş. Ne evet ne hayır demiş ki haklı da. Çizgi romandaki her şey film olarak uyarlanabilir sonuçta. Ancak benim düşüncem bu noktada Kevin Feige’in 4. Evre’den sonra olacaklarla ilgili açık vermek istememesi oldu. Jane Foster kadın Thor olarak karşımıza gelecekse bile bunu şimdiden söyleyeceğini düşünmüyorum. Peki sizce kadın Thor sinematik evrene dahil olur mu?