Her ne kadar beyaz perdede milyarlara ulaşıp, hayranlar tarafından tam puan alsa da, Marvel filmleri büyük ödüle ulaşamadı. Kevin Feige de Marvel filmlerinin Oscar’da olmaması konusundaki fikirlerini bizlerle paylaştı.

Neredeyse 2 milyar dolara ulaşan Avengers: Infinity War, 1.3 milyar dolar elde eden Black Panther gibi son dönemlerde çok iyi filme imza atan Marvel Studios, genele bakınca ne yazık ki Akademi Ödülleri’nde boy gösteremiyor. Örneğin Black Panther %97’lik beğenilme elde etti. Thor: Ragnarok, %92’lik beğenilmeye ulaştı. Hayranların oyları ortada. Eh, bir de Suicide Squad’ın bile Oscar kazandığı günümüzde Marvel’ın bu konudaki eksikliği dikkat çekici. The Hollywood Reporter’a konuşan büyük üstat Kevin Feige, gelin bakalım bu Oscar eksiliğiyle ilgili neler söylemiş.

“Belki görsel efektleri veya uçan insanları veya uzay gemilerini veya milyar dolarlık hasılatları görmezden gelmek kolay olabilir. Çünkü bir bakıma zaten ödüllendirilmiş gibi hissediyorsunuz.

Hitchcock asla en iyi yönetmen ödülünü kazanamadı. Yani ödül kazanmak her şey demek değil. Bir oda dolusu heyecanlı hayranı tercih ederim.”

Okumadan Geçme: Marvel Karakterlerinin Resmiyet Kazanan Filmleri

Açıkçası son birkaç yılda çıkan her Marvel filmi neredeyse tam puana yakın incelemelerle yayınlandı ve her kesim fazlasıyla beğendi. Oscar’a adaylıklar olsa da genel olarak çizgi roman filmlerinin akademide iyi karşılanmadığını söyleyebiliriz. Ama bir de başarılı olan bir film varsa, onun değerlendirilmemesi de pek mantıklı olmuyor. Sanırım Kevin Feige de böyle düşündüğü için Oscar’ı pek önemsemiyor.