Yeni çizgi roman uyarlaması Legends of Tomorrow, Arrow dizisinin kahramanı Oliver Queen’in geleceğini gösterecek

The CW kanalında yayına başlayan Legends of Tomorrow dizisi iki bölümüyle ekrana geldi. Bazı kesimlerce beğenilen, bazıları tarafından eleştirilen dizi planlandığı üzere Arrow ve The Flash‘tan karakterleri ağırlamaya hazırlanıyor. Bu isimlerden ilki Stephen Amell olacak. Ancak Green Arrow‘un günümüz halini değil gelecek versiyonunu canlandıracak.

Bilindiği üzere Stephen Amell, Arrow dizisinde tam dört sezondur Oliver Queen karakterini canlandırıyor. Arrow‘un başarısı The Flash, Supergirl ve Legends of Tomorrow‘un da ekrana taşınmasına vesile oldu. Supergirl tam olarak bu grubun içinde yer almasa da, diğer üç dizi aynı evrende geçiyor. Bu da karakterlerin diğer yapımlarda da görünmesine olanak sağlıyor. Dizide göreceğimiz ilk kahraman Green Arrow olacak. 2046 yılına giden kahramanlarımız Oliver Queen ve Conner Hawke‘ı görecek. Oliver, çizgi romanlarda yer alan meşhur top sakalı ile izleyici karşısına çıkacak. Bunun yanında sol kolunu kaybetmiş olacak. Dizinin yapımcılarından Marc Guggenheim, karakterin bu halini Dark Knight Returns‘teki görünüşünden aldıklarını böylece çizgi roman sevenleri memnun etmeyi umduklarını açıkladı.

Legends of Tomorrow, Oliver Queen‘in yanı sıra Barry Allen (Grant Gustin), Damien Darhk (Neal McDonough), Cisco Ramon (Carlos Valdes) ve Ra’s al Ghul (Matthew Nable) gibi karakterleri de ağırlayacak. Stephen Amell‘i de dizinin altıncı bölümünde göreceğiz.