Hugh Jackman’ın Wolverine ile karşımıza son kez geldiği film olan Logan’ın fragmanı çıkalı uzun bir süre olsa da, hayranlarında yarattığı etki devam ediyor gibi duruyor. Daha önce yapılan Wayne Fragmanı’nın ardından şimdi de Superman için Kent Fragmanı yapıldı.

Açıkçası daha önce haberini yaptığımız Wayne Fragmanı‘ndan çok daha başarılı olmuş gözüküyor. Gerek seçilen sahneler gerekse de Superman filmlerini düşününce, daha bir Logan fragmanına yakın olmuş, daha bir Logan havasında olmuş diyebiliriz.

Logan Filminin Konusunu Hatırlayalım

Bildiğiniz gibi bu film de Marvel çizgi romanlarına dayanıyor. Bir zamanlar büyük ilgi gören Old Man Logan hikayesi farklı bir yorumla sinemaya taşınıyor. Ciddi bir zaman atlamasının ardından olaylar 2024 yılında geçiyor. Nathaniel Essex’in liderliğindeki bir şirket dünyayı yok etmeye başlıyor. Böylece X-Men ciddi kayıplar veriyor ve dünyadaki mutant sayısında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Artık yaşlı bir adam olan Wolverine bir kenara çekilip, hastalığını görmezden geliyor. Günlerini alkole boğularak geçiren Logan’ı hayata döndüren Laura Kinney oluyor. Kendisinin kadın bir klonu olan Laura bir anlamda kızıymış gibi hissettiriyor. Alzheimer hastalığından muzdarip olan Charles Xavier’in de bu konudaki telkinleriyle aksiyona geri dönüyor.

Bu hikaye hem Old Man Logan’ı izleyici karşısına çıkartıyor, hem de X-23 karakterinin tanıtılmasına vesile oluyor. Jackman’ın Wolverine’e elveda demesiyle karakteri Laura Kinney’nin devralması bekleniyor. Bu sebeple önümüzdeki yıllarda Wolverine karakterini kadın bir oyuncu devralacak dersek, yanlış olmaz.

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı büyük merak yaratan Logan filmi 3 Mart 2017‘de vizyona girecek.