Star Wars’un yeni üçlemesiyle birlikte Mark Hamill de o efsanevi rolünü geri almış ve Luke Skywalker olarak aramıza dönmüştü. Ancak, hepimizin hatırladığı gibi The Last Jedi’ın sonunda Luke Skywalker güç ile bir olmuş ve bizlere veda etmişti.

Ama bu vedaya rağmen Mark Hamill, Luke Skywalker olarak filmlerdeki yerini korumak istiyor. Bu konuda da bol bol konuşuyor. Yeni üçlemenin son filminde yani Star Wars Episode 9’da nasıl yer alacağı konusunda fikirlerini söylemeye başladı bile. Yönetmen J.J. Abrams’ın aklında neler var bilinmez ama Mark Hamill’in kesinlikle ilginç fikirleri olduğunu söylememiz gerekir.

Yani, düşündüm ki eğer Luke, Güç Hayaleti olacaksa, daha önce görülmemiş bir şekilde canlandırılmasını isterim. Yani, hayalet kelimesinin hakkını vermek lazım! Korkutucu bir anlam var burada. Yani bazı şeyler yapabiliriz… Bu konuda birkaç fikrim var zaten, eminim ki hepsi de aslında korkunç fikirler ve bunları değerlendirmeye almayacaklardır. Aynı zamanda geri dönüp dönemeyeceğimi de bilmiyorum açıkçası.

Star Wars evreninde güç hayaletleri pek sık olmasa da karşılaştığımız bir durum. The Last Jedi’da Yoda’yı bu şekilde görmüştük. Bu nedenle Luke Skywalker’ı da benzer bir dönüşümde görsek şaşırmayız. Ama Mark Hamill’in dediği gibi bir şekilde ele alırlar mı, işte ondan hiç emin değilim.