Avengers Infinity War’un ardından Avengers Endgame ismini öğrenmemiz fazlasıyla uzun sürdü. Peki Marvel bu adı ne zaman seçti?

Hatırlarsanız başlangıçta sadece Avengers Infinity War Part I ve Part II vardı. Fakat daha sonra Marvel fikir değiştirdi. Bu ismi sadece Avengers 3 için kullanmaya karar verdi. Biraz da Joe ve Anthony Russo’nun tercihiyle Avengers 4 aylar boyunca büyük bir gizem olarak kaldı. Avengers Infinity War’un ardından uzun bir sessizlik dönemi yaşandı. Filmin adıyla ilgili üretilen teorilerin arkası kesilmedi. Hatta bazı söylentiler dolaylı yoldan yalanladı. Sonunda paylaşılan ilk fragmanla birlikte filmin adının Avengers Endgame olduğu anlaşıldı. Görünen o ki aslında bu isme çok önceden karar verilmiş. Bu durumu Kevin Feige MTV kanalına açıkladı.

“Endgame ismi biz daha filmi geliştirirken belli olmuştu. Evet, bu ismi Avengers Infinity War’da Doctor Strange’in ağzından duyuyoruz. Çünkü o zaman çoktan bu karar verilmişti.”

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame’de Ant-Man’in Diğer Rolü

Bu açıklamayla birlikte Joe ve Anthony Russo’nun isim sırrını saklamak için bile bile yalan söylediği kesinlik kazanıyor. Hatırlarsanız ikili Avengers 4’ün adının “filmde duyduğumuz bir kelime olmayacağını” söylemişti. Bizleri bile bile yanlış yönlendirmeleri hiç hoş olmasa da, her zaman doğruyu söylemediklerini kabul etmek gerekiyor.