Disney’in 20th Century Fox’u almak için yaptığı hamleyle birlikte X-Men ve daha bir sürü karakter Marvel’a geri dönüyor. Peki bu yeni dönem için hazırlıklar başladı mı?

Marvel hayranları dört gözle X-Men, Fantastic Four ve Silver Surfer’ın yuvasına dönmesini bekliyor. Tüm bu karakterlerin Avengers ile bir araya geleceğini hayal etmek bile heyecan verici. O yüzden stüdyonun planları büyük merak uyandırıyor. Ancak Marvel’ın başındaki Kevin Feige’nin açıklamalarına bakılırsa henüz hazırlıklar başlamadı. Başarılı yapımcıya X-Men ve diğer karakterlere dair planları sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Hayır, henüz başlamadık. Bana yasal sürecin iyi gittiği, her şeyin altı ay veya bir sene içinde bitebileceği söylendi. Uzun zamandır Fox’ta olan karakterlerin geri dönecek olması şahane. Bu karakterleri yaratan şirketin, karakterlerin haklarına yeniden kavuşması harika. İçinde olduğumuz durum pek normal değildi. Marvel kendi yarattığı karakterleri kullanamama gibi eşi benzeri olmayan bir durumun içindeydi. Fakat eğer yeni projeler üzerinde çalışmayı kastediyorsanız, hayır daha işler o aşamaya gelmedi.”

Bakmadan Geçme: 2018 Yılının En Çok Kazandıran Filmleri

Açıkçası Kevin Feige burada ne kadar açık sözlü davranıyor, bilmiyoruz. Şayet her şey bir sene içinde hallolacaksa, Marvel’ın bu karakterleri MCU’ya nasıl dahil edeceğini çözmesi gerekiyor. Bunun için de son ana kadar beklemek kulağa pek mantıklı gelmiyor. Şayet stüdyo içinde bir çalışma yürütülüyorsa, bunun bir süre daha gizli tutulacağını tahmin ediyoruz.