DC Comics, Rebirth etkinliği ile tüm evrenlerini sıfırlamıştı. Şimdi de Marvel benzer bir olayla karşımıza gelmeye hazırlanıyor. “Yeni başlangıç” adıyla duyurulan bu olayla birçok süper kahraman taze bir başlangıç yapacak. Yeni yazarlar, yeni çizerler ve tamamen yeni hikayeler bizleri bekliyor!

Uzun süredir Marvel okuyucularının da aşina olduğu gibi, birçok klasik süper kahraman büyük değişimler yaşamış ya ölmüştü. Örneğin Bruce Banner’ın Hulk’ını artık göremiyorduk. Yine benzer şekilde Thor Odinson artık Thor olmaya layık değildi. Ancak şimdi o klasik kahramanların hepsi geri dönüyor! Birkaç gün önce Thor için özel haber yapmıştık. Şimdi de sizlere sıfırdan başlayan tüm serileri listeledik. Aşağıdaki bu seriler de mayıs ayından itibaren raflardaki yerlerini alacak.

Marvel Çizgi Romanları

1. Doctor Strange

Doctor Strange’in başı beladan kurtulmuyor. Dünya’nın büyü gücüyle olan bağlantısını kaybetmiş durumdadır. Bu sorununa cevap bulmak için de Tony Stark’ın yardımıyla uzaya doğru yol alır!

Marvel Çizgi Romanları

2. The Life of Captain Marvel

Bilime olan muazzam sevgisinin yanında sıkı bir Red Sox hayranı olan Carol Danvers’ın hayatı karşılaştığı Kree savaşçısının kendisine süper güçler vermesiyle değişir. Kendisi artık Boston banliyösünde yaşayan bir kız değil, Avengers’ın lideridir! Aynı zamanda Alpha Flight’ın da komutanıdır. Ancak hiç bir şey bu kadar sorunsuz gitmez, gidemez. İnsanı donduran panik Danvers’ı ele geçirdikten sonra kendisini bir anda kenara çekilmiş bulur. Bir yandan da arkasında bıraktığını sandığı anıları üstüne adeta hücum etmektedir. Bazen geçmişinizden kaçamazsınız, onunla yüzleşmeniz gerekir.

Marvel Çizgi Romanları

3. Ant-Man and the Wasp

Beş sayılık bu mini seride Wasp, Ant-Man’e dünyaya tekrar dönüp kızını görmesi için yardım etmektedir. Ama ufak bir sorunla karşılaşılar. Gerçekten ufak. Atomlar arası seviyede tam olarak. Scott Lang atomlar arasındaki sonsuz dünyada kaybolmuş durumdadır! Nadia ise onun kurtulması için tek şansıdır.

Marvel Çizgi Romanları

4. Amazing Spider-Man

New York’a uzaylılar saldırmaktadır. Bu saldırıyı da durdurabilecek tek kişi de Spider-Man’dir. Ancak, bu saldırı sadece madalyonun görünen yüzü. Peter’ın geçmişi onun peşini bırakmamaktadır ve artık işini, ilişkilerini hatta tüm hayatını tehlikeye atmaktadır. Tüm bunların ortasında Peter bir de yeni bir oda arkadaşı bulur kendine. Eh, tabii ki yeni aşklar ve yeni kötüler de olmadan olmaz.

Marvel Çizgi Romanları

5. Captain America

Amerikan ulusalcılığının sembolü, süper asker Steve Rogers, Captain America olarak umudun simgesi olmayı başarmıştır. Ancak, aynı zamanda tüm bunların içinde de muazzam bir ironi vardır.

Marvel Çizgi Romanları

6. Immortal Hulk

Bruce Banner bir kez daha yaşayanların dünyasına yürümektedir. Ancak, işler biraz karmaşık bir haldedir. Bruce gündüzleri normal insandır. Ama ona ne olursa olsun, başından vurulmak dahil, geceleri Hulk’a dönüşmektedir. Bruce öldürülebilir ama Hulk ölümsüdür! Her gece de intikam ateşiyle Hulk ortaya çıkmaktadır! Artık korku hikayesi var karşımızda.

Marvel Çizgi Romanları

7. Cosmic Ghost Rider

***Marvel’dan resmi açıklama bekleniyor.***

Marvel Çizgi Romanları

8. Multiple Man

Görünen o ki Multiple Man, Death of X sırasında ölmemiş. Peki nasıl sağ kaldı? Neden ölmedi? Kendini nasıl kurtarmayı başardı?

Marvel Çizgi Romanları

9. Thor

Asgard’a ait olan eserler dünyaya dağılmış durumda. Bunları geri toplamak için yola koyulan Thor ise bazı çirkin gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacak. Mesela yüzlerce yeni çekicin nasıl üretildiği gibi! Juggernaut’un da savaşa katılmasının ardından, eğer Thor durdurulmaz olanı durdurmak istiyorsa kesinlikle herbirine ihtiyaç duyacak.

Marvel Çizgi Romanları

10. Black Panther

Black Panther evini, Wakanda’yı sayısız istilacıdan, çoktan unutulmuş diyarlardan ve diğer hükümetlerden korumayı başarmıştır. Şimdi de Wakanda’nın hayal edebileceğinden bile çok daha büyük olduğunu keşfeder. Çokluevrenler’in (Multiverse) sonsuz diyarlarında T’Challa’nın adına bir imparatorluk vardır. Evrenler arası Wakanda İmparatorluğu’na hazır mısınız?

Marvel Çizgi Romanları

11. Venom

Bu yeni çizgi romanda Eddie Brock daha önce hiç görmediğimiz, 1000 yıllık ilkel bir tehdit ile mücadele edecek. Eddie ya da herhangi bir simbiyotun daha önce karşılaşmadığı bir canlı! 1000 yıllık bir geçmişe sahip olmasının yanında bu simbiyotlarla da bağlantısı var. Korku ve aksiyon Venom #1’de bir araya geliyor.

Marvel Çizgi Romanları

12. Avengers

Thor Odinson, Steve Rogers, Tony Stark. Büyük üçlü sonunda yeniden bir araya geliyor! Karşılarında ise şu ana kadar karşılaştıkları en güçlü canlılar var: Celestials. Odin’in tüm bu olaylardaki yeri ne? Ghost Rider Avengers’ı nasıl bir araya topladı? Vahşi bir Avengers karşımıza gelmeye hazırlanıyor.