Geçtiğimiz aylarda Marvel tarafından duyurulan House of X ve Powers of X isimli X-Men çizgi romanları mutantların hikayesini tamamen sıfırlayacak.

Çizgi roman dünyasının efsanevi ismi Jonathan Hickman X-Men’i yeniden ele almaya hazırlanıyor. House of X ve Powers of X isimli bu iki yeni çizgi roman serisi aslında tahmin ettiğimizden de daha büyük bir şekilde Marvel hayranlarının karşısında olacak.

Bu çizgi romanlar ilk başta yeni seri olarak duyurulmuştu. Ancak, sadece yeni seri değil, aynı zamanda X-Men’i de tamamen sıfırlayan hikayeler olarak. House of X #1 ve Powers of X #1, mutantlar için tamamen taze bir başlangıç olacak. Jonathan Hickman resmen bu sıfırlanmayı duyurdu.

Okumadan Geçme: X-Men Marvel Sinematik Evreni’ne Nasıl Dahil Olabilir?

Aynı zamanda bu çizgi roman hikayelerinin evreni nasıl sıfırlayacağını öğrendik. HOX ve POX hikayeleri birer hafta atlayarak çıkacak. Bir hafta HOX, ertesi hafta POX şeklinde. Toplamda 6’şar sayıdan oluşan bu çizgi romanlar 12 sayıda tamamlanacak. 12 haftanın sonunda da tamamen yeni bir X-Men evreni kurulacak ve yeni çizgi romanlarla mutantların hikayelerine devam edilecek.