Thor Odinson’un çekici kaybetmesinin ardından Jane Foster yeni Thor olmuştu. Ancak şimdi Mjolnir’in yeni bir sahibi var!

Sonunda uzun bir süredir beklenen olay gerçekleşti ve The Mighty Thor #20 ile Marvel Evreni’nin yeni Thor’u belli oldu. Eh, biraz şaşırtıcı birinin bu sıfatı aldığını ve Mjolnir’in yeni sahibi olduğunu söyleyebilirim. Bu arada şimdiden uyarayım The Mighty Thor serisini takip ediyorsanız, haberimizin devamında spoiler bulabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi efsanevi çekic Mjolnir tam anlamıyla patates olmuş ve elden ele dolaşmıştı son yıllarda. Uzun yıllar kullanıcısı olan Odinson the Unworthy Thor (Layık Olmayan Thor) haline gelmişti. Ardından Jane Foster bu çekici devralmış ve the Mighty Thor olarak Marvel’a dahil olmuştu. Mjolnir’in elden ele dolaştığı bu dönemlerde Captain America bile bu çekici Secret Empire’da kaldırabilmişti. Bu kadar olaydan sonra da Mjolnir yeni sahibini buldu ve the War Thor (Savaşçı Thor) Marvel Evreni’ne katıldı.

Daha önceki sayılarda devam eden karışıklık Ten Realms’i kaotik bir duruma sokmuştu. Yggdrasil’in dünyalarında düzensizlik ve kaos hüküm sürüyordu. Tüm bu olayların olduğu süreçte de Light Elfler ana yurtlarından Malekith ve Dark Elfler tarafından sürülmüş ve Cücelerin topraklarına kaçmak zorunda kalmışlardı. Yetersiz yiyecek ve fazlasıyla zorlu koşullardan dolayı Light Elfler diğer Evrenler’den yardım istemek zorunda kalmıştı. Volstagg da bu sürgüne yollanmış Light Elflere yardım etmek için harekete geçer. Ancak olaylar burada biraz kötü bir hale bürünüyor.

Saldırı altındaki eflere yardıma giden Volstagg kucağına birkaç light elf çocuğunu alarak kaçırmak ister. Ancak yolları fire goblin tarafından kesilir. Karşılarına çıkan bu fire goblin de onlara saldırır ve herkesi yakar. Volstagg üzerine bulaşmış goblin kanı sayesinde ciddi bir yara almadan kurtulsa da kucağındaki elf çocuklar korkunç şekilde yanar. Bu olay Volstagg için kırılma anı olur ve Mjolnir’i uzun arayıştan sonra elde eder. Mjolnir’i eline aldıktan sonra da Volstagg yeni Thor olarak hikayeye dahil olur.

yeni Thor

yeni Thor