Thanos’un ardından Marvel Sinematik Evreni’nin yeni kötüsü olarak görmek istediğiniz Kang the Conqueror kimdir? Bu karakteri ne kadar iyi tanıyoruz?

Avengers Endgame ile sona eren Infinity Saga’nın ardından Thanos’un hikayesi de tamamlandı. Artık yeni bir kötü ortaya çıkacak. Buna kesin gözüyle bakabiliriz. Biz bu kötünün Kang olacağını düşünüyoruz. Peki Kang the Conqueror kimdir?

Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan Kang the Conqueror ilk defa Rama-Tut olarak 1963 karşımıza geldi. Kang the Conqueror olarak da Avengers #8’de, 1964 yılında okuyucularla buluştu.

Şimdi Kang konusunda işler biraz karmaşık. Kendisini çok farklı zaman aralıklarında ve farklı evrenlerde gördük. Asıl adı Nathaniel Richards olan Kang M.S. 3000 yılında, Earth-6311 olarak isimlendirilmiş alternatif bir gerçeklikte dünyaya geldi. Bu alternatif dünyada bizim dünyamızda olan karanlık çağlar asla yaşanmadı. Nathaniel, uzaktan akrabası olan ve kendi gezegenine barışı getiren bir zaman yolcusunun ardından ismini aldı. Ufak bir not düşelim, zaman yolculuğu yapıp bu dünyayı kurtaran kişi Reed Richards’ın babası Nathaniel Richards’tı. Çok aşırı zeki olan Nathaniel, okulda sürekli olarak aşağılanıp, hor görülmekteydi. En sonda da bu kabadayılardan biri boğazını kesti. Richards uzun süre hastanede iyileşmeye çalıştı. Bu süreçte de kendi soyu ile fazlasıyla ilgilendi.

Kang the Conqueror Kimdir

Nathaniel Richards’ın (Earth-616) zaman makinesinin kalıntılarından kendine ait bir zaman makinesi yaratan Richards’ın macerası da başlamış oldu. Kendisini Marvel tarihinde çok farklı kişiliklerle gördük. Nathaniel Richards Antik Mısır’a giderek orada Rama-Tut adıyla tanrıcılık oynadı. Ancak, Apocalypse’in genç hali ve Fantastic Four tarafından alt edildi. Kaçarken bir zaman vorteksine takıldı ve 20. yüzyıla gelerek orada Dr. Doom ile tanıştı. Bu karşılaşmanın ardından da Scarlet Centurion kişiliğine büründü. Tekrar bir zaman vorteksine kapılan ve kendi zamanı yerine 40. yüzyıla kadar giden Nathaniel, burada kolaylıkla savaşlardan dolayı yok olmanın sınırındaki dünyayı fethetti. Bu fetihle birlikte de kendisine Kang the Conqueror (Fatih Kang) adını verdi. Bu ilerlemiş zamanda kendisinin üstünde gördüğümüz o zırhı da yarattı. Daha sonra geçmişe gidip daha “verimli” bir dünyayı fethetmeye çalışan Kang Avengers tarafından alt edildi. Bu da Avengers’a olan nefretinin temelini oluşturdu.

Kang the Conqueror, bir süre sonra kendi zamanının geçmişine gidip, boğazının kesilmesini engellemek istedi. Ancak, onun bu çabası kendi genç halinin üstünde beklediği etkiyi yaratmadı ve genç Nathaniel Richards zaman yolculuğu yaparak bizim günümüze geldi ve Iron Lad adıyla kahramanlık günlerine başladı. Iron Lad de temelde Young Avengers’ın kurucusu diyebiliriz.

Zekası ve teknolojik bir dünyada hayata gözlerini açması sayesinde Kang zaman yolculuğu ve uzay-zaman manipülasyonu konusunda uzman haline geldi. Aynı zamanda ileri düzeyde teknolojik ekipmanlara sahip durumda. Çok farklı zaman dilimlerinde yaşamasından dolayı silahlı ve silahsız dövüş teknikleri konusunda uzman sayılabilecek bir konumda ve askeri açıdan fazlasıyla bilgili.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame Sonrası Iron Man Teorisi

Giydiği özel zırh fiziksel gücünü arttırıyor. Bu zırh üstündeyken 5 ton üzerinde ağırlıklar kaldırabilir. Zırh aynı zamanda güç alanı yaratma kabiliyetine sahip. Bu güç alanı nükleer saldırılara bile karşı dayanabilecek bir güçte. Tüm bunların yanında zırhında birçok silah bulunuyor. Zaman makinesine de bu zırhı sayesinde kontrol edebiliyor. En etkileyici güçlerinden biri de kendi zihnini ve benliğini alternatif bir bedene aktarabiliyor. Yani bir nevi ölümsüzlüğe ulaşmış durumda.

Zırhına ek olarak anti-madde silahı, titreşim silahı, paraliz silahı, sinir gazı gibi birçok silahı da yanında bulunduruyor. Zaman yolculuğu sayesinde ordular getirebiliyor ve robotlara hükmediyor.

Kang the Conqueror Marvel zaman akışı içinde zamansız bir karakter olarak karşımıza geliyor. Avengers Endgame ile birlikte zaman yolculuğu Marvel Sinematik Evreni’ne de geldi. Böylelikle Kang’ı Avengers 5 gibi bir filmde görme ihtimalimiz fazlasıyla yüksek. Özellikle Nathaniel Richards yerine Tony Stark konularak bu hikaye işlenebilir.