Marvel Sinematik Evreni Asya kökenli ilk süper kahramanına kavuşuyor. Marvel Studios’un yeni projesi Shang Chi’yi beyaz perdeye taşıyacak.

Ölüme karşı koyan suç lordu Fu Manchu’nun oğlu olan Shang Chi, babasının sağlayabildiği tüm eğitimleri alarak büyüdü. Bu da onu ölümcül bir dövüşçü yapmasının yanında simya ve illüzyon konularında da uzmanlaştırdı. Babasının şeytani yönlerinin farkında olan Shang Chi ilk fırsatta babasını terk etti. Bir dönem Avengers üyeleri arasında da yer aldı. Şimdi de bu karakteri Marvel Sinematik Evreni’nde göreceğiz.

Deadline’ın haberine göre Marvel Studios Shang Chi filmi üzerinde çalışmalara başlamış. Bu da Shang Chi’yi MCU’nun ilk Asyalı süper kahramanı haline getiriyor. Dave Callaham bu projenin senaristi olarak karşımıza gelecek. Görünüşe göre Asyalı ve Asya-Amerikalı yönetmenler de bu film için düşünülüyor. Ancak netleşen bir isim henüz yok. Marvel’ın Black Panther’da yaptıklarından sonra bu doğrultuda ilerlemesi aynı başarı konusunda kararlı olduklarını gösteriyor.

Okumadan Geçme: Joe Russo Avengers 5 İçin İlk Bilgiyi mi Verdi?